Диктатура Президента

Проблема – Президент в Україні  узурпував владу згідно Конституції України.

  • Законодавча влада залежна від Президента.
  1. Українці голосують за Президента,
  2. Цілком природньо, що українці віддають свої голоси і за президентську партію, яка має досить високий процент представників у ВР.
  3. Оскільки представників партії Президента досить багато, то Головою ВР становиться представник партії Президента.
  4. Більшість також формується на базі президентської партії.
  • Виконавча влада формується Президентом.

Кандидатуру Прем’єр-міністра подає Президент, затверджує Верховна Рада. (Ст.8 Закон України Про Кабінет Міністрів України).

  • Судова влада залежна від Президента, тому що при призначенні судді на посаду останньому етапі свій підпис ставить Президент і видає указ. (Згідно Закону України Про судоустрій і статус суддів, розділ IV, ст.70, пункт 15). Це абсурд!!!
  • Генпрокурор повинен контролювати законність дій Президента, але при цьому його кандидатуру пропонує саме Президент. (Конституція України стаття 106 пункт 11)
  • Конституційний суд України повністю залежить від Президента.

Президент призначає третину Конституційного суду, іншу третину Верховна Рада (де більшість президентська), тому Президент має де факто дві треті голосів Конституційного суду і може приймати любі рішення. (Конституція України стаття 106 пункт 22)

  • ЦВК призначає Президент (Конституція України стаття 85 пункт 21)!!! Тому у нас всі вибори підтасовані. Навіть не дивно.

 

Для усунення проблеми треба урівноважити гілки влади.